Poloha ostrova Santorini – kde sa nachádza symbol Grécka?

Ostrov, či skôr súostrovie Santorini sa nachádza vo väčšom súostroví nazývanom Kyklady nachádzajúcom sa v Egejskom mori. Spolu s ním patria do tohto súostrovia aj ostrovy Naxos, Paros, Milos, Andros a Tinos a mnoho iných menších ostrovov.

Santorini sa nachádza asi 240 km plavby loďou od prístavu Piraeus nachádzajúcom sa v hlavnom meste Grécka – Aténach. Ďalšími dôležitými bodmi blízko ostrova sú ostrovy Kréta (128 km južne) a Rhodos (235 km východne od Santorini). Rozloha ostrova je asi 73 km štvorcových, pričom má tvar podkovy s výškou asi 18 kilometrov a šírkou v rozmedzí od 2 do 6 kilometrov.

Santorini pozostáva z 3 hlavných ostrovov a to z hlavného ostrova Thera, menšieho ostrova Therasia a ešte menšieho ostrovčeka Aspronisi, ktorý je však neobývaný. Okrem týchto hlavných ostrovov sa v Santorini nachádzajú aj maličké ostrovčeky Palia Kaméni, Néa Kaméni a Mikri Kaméni. Napriek tomu, že je Santorini tvorené niekoľkými viac či menej veľkými ostrovmi, zvyčajne je pod názvom Santorini myslený hlavný ostrov, teda ostrov Thera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *