Pláž Kamari na Santorini

Najkrajšie pláže na ostrove Santorini

TIP: Ponuka dovoleniek na ostrove Santorini

Na ostrove Santorini nájdete pomerne veľa pláži, ktoré sa však oproti bežným plážam, ktoré nájdete na iných gréckych ostrovoch, zásadne líšia vo svojom vzhľade. Vzhľadom na to, že Santorini je ostrov sopečného pôvodu, tu nájdete rôzne zaujímavé pláže, napr. pláž s červeným pieskom nazývanú aj Red Beach (červená pláž) či rôzne tmavé (čierne) pláže. Vzhľadom na geografický tvar Santorini sa väčšina pláži nachádza na južnej a východnej strane ostrova.

Red Beach (červená pláž)

Červená pláž známa svojim červeným pieskom je jednou z najznámejších a najkrajších pláži na Santorini. Nachádza sa neďaleko zrúcanín antického mestečka Akrotiri. Je to pomerne malá pláž obklopená obrovskými červenými skalami sopečného pôvodu plnými množstva menších červených a čiernych lávových kameňov. Dostupnosť pláže je trochu horšia, dá sa k nej dostať len úzkou a strmou cestičkou po rozpálených lávových kameňoch, takže ak sa k tejto pláži chcete dostať, musíte mať dobrú obuv (bosí to rozhodne neskúšajte, ak nechcete mať popálené celé chodidlo). Aj napriek horšej dostupnosti sa na túto pláž oplatí zájsť, je totiž naozaj nádherná.

Santorini Red Beach (červená pláž)
Santorini Red Beach (červená pláž)

Pláž Kamari

Pláž Kamari je veľmi známa a veľmi obľúbená pláž tiahnúca sa pozdĺž rovnomennej dedinky Kamari, ktorá je v súčasnosti vyhľadávaným letoviskom. Leží na východnom pobreží ostrova. Pláž Kamari je posiata tmavým sopečným pieskom a je pomerne veľká a ľahko dostupná. Pláž je veľmi dobre vybavená, nájdete tu priamo na pláži mnoho menších reštaurácií a barov, samozrejmosťou sú dostupné lehátka a slnečníky. Turisti obľubujú aj večerné a nočné prechádzky pozdĺž pláže a aj večerné posedenie priamo v baroch na pláži.

Pláž Kamari na Santorini
Pláž Kamari na Santorini

Pláž Perissa

Neďaleko od pláže Kamari sa nachádza pomerne veľká (dlhá) pláž Perissa, ležiaca pri rovnomennej dedinke na juhovýchode ostrova. Je známa svojim tmavým pieskom. Veľkou atrakciou pláže je obrovská skala nazývaný Mesa Vouno, na ktorú je krásny pohľad a to hlavne v noci, keď táto svetlá skala popri tmavom piesku priam svieti.

Pláž Perissa na Santorini
Pláž Perissa na Santorini

Pláž Agios Georgios

Jednou z najnavštevovanejších pláži na Santorini je aj pláž Agios Georgios (známa aj pod názvom Perivolos) ležiaca asi 3 a pol kilometra od dedinky Perissa. Je to pomerne veľká a ľahko dostupná pláž známa svojim čiernym pieskom a krištáľovo čistým morom (ktoré nájdete na celom ostrove). Túto pláž obľubujú mnohé celebrity a je tiež veľmi obľúbená u športovcov, keďže je vhodná na rôzne vodné športy a potápanie.

Agios Georgios - Perivolos (pláž na Santorini)
Agios Georgios – Perivolos (pláž na Santorini)

Iné pláže na Santorini

Ostrov Santorini a hlavne jeho južná, východná a juhovýchodná časť ponúka veľké množstvo menších i väčších pláži, okrem vyššie spomenutých sú to napríklad pláž milencov (lovers beach) či biela pláž (white beach) známa svojim svetlejším pieskom. Ak máte radi pláže a kúpanie sa v mori, na Santorini vďaka jeho nevšednej prírode určite nájdete pláž, ktorá vám bude plne vyhovovať.

TIP: Ak chcete vidieť pláže na Santorini na vlastné oči, zájdite tam na dovolenku. Neváhajte si vybrať zo širokej ponuky dovoleniek na ostrove Santorini a spoznať tak tento nádherný grécky ostrov. Rozhodne to bude stáť za to a dovolenka na tomto ostrove sa stane pre vás nezabudnuteľným zážitkom. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *