Letecká doprava na ostrov Santorini

Chceli by ste sa ísť pozrieť na ostrov Santorini a spoznať tak jeho krásu? Obľubujete cestovanie lietadlom? V tom prípade máte šťastie, tento nádherný grécky ostrov má totiž aj vlastné letisko, takže vám nič nebráni priletieť a objaviť čaro tohto ostrova, ktorý je priam až symbolom Grécka. Vraví sa totiž, že „kto nevidel Santorini, nevidel Grécko„.

Počas letnej turistickej sezóny lietajú na Santorini priame lety z Prahy, Viedne ale i Ostravy. Jedná sa väčšinou práve o tzv. charterové lety určené pre dovolenkárov.

Mimo sezóny je to s priamymi letmi už horšie a je potrebné, napr. pri lete z Viedne alebo Prahy, prestupovať v hlavnom meste Grécka – v Aténach. S tými však už má ostrov Santorini pravidelné celoročné letecké spojenie.

Ak si chcete kúpiť letenku na ostrov Santorini, môžete využiť nasledujúci vyhľadávač leteniek. Stačí zadať miesto odletu a cieľové letisko. Dôležitá informácia – Gréci označujú ostrov aj ako Thera či Thira, preto v zozname letísk nájdete toto letisko aj pod skratkou JTR.

Vyhľadať letenku na ostrov Santorini cez vyhľadávač leteniek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *